MISJA GOSPODARCZA OPTIMY DO REPUBLIKI BIAŁORUŚ 28.10.2016

SONY DSCW dniach 24-27 października 2016r. Paweł Wyszyński, właściciel OPTIMA POLSKA, wziął udział w misji gospodarczej do Republiki Białoruś. Misja została zorganizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego we współpracy z Mińskim Stołecznym Związkiem Przedsiębiorców w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości za pomocą europejskich standardów i narzędzi w małych miastach i na wiejskich obszarach obwodu Mińskiego na Białorusi”.

W ramach misji odbyła się konferencja „Możliwości współpracy polsko-białoruskiej” dotycząca współpracy gospodarczej z Białorusią. Podczas spotkania zostały przedstawione m.in. aspekty prawne i realia prowadzenia działalności gospodarczej na Białorusi, specyfika i procedury związane z zawiązywaniem umów i kontraktów międzynarodowych. Odbyły się również indywidualne spotkania b2b z przedsiębiorstwami białoruskimi, przedstawicielami administracji, banków, kancelarii prawnych. W ramach misji miała także miejsce wizyta w Inkubatorze małego biznesu oraz w wybranych przedsiębiorstwach białoruskich, a także w Ambasadzie RP w Mińsku.

Misja gospodarcza przeznaczona jest dla przedsiębiorców chcących nawiązać współpracę z firmami białoruskimi. Jest to misja wielobranżowa – w spotkaniach mogą uczestniczyć przedstawiciele różnych sektorów. Firmy białoruskie dobierane są pod konkretne, zgłoszone firmy polskie, na podstawie ich opisu i oferty kooperacyjnej.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC