OPTIMA POLSKA z tytułem EKO JAKOŚĆ ROKU 23.03.2015

m_ekojakoscFirma OPTIMA POLSKA otrzymała tytuł „Jakość Roku” w największym konkursie projakościowym w Polsce, w którym laureatami są przedsiębiorstwa odnoszące duże sukcesy i posiadające ugruntowaną pozycję na rynku. O przyznaniu firmie tytułu w kategorii „Ekologia” zadecydowała jednogłośnie kapituła konkursu, w której zasiedli niezależni eksperci.Są nimi: Marcin Kałużny (redaktor naczelny gazety „Biznes Raport”), dr inż. Wojciech Henrykowski (prezes Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.), dr Joanna Rosak-Szyrocka (Instytut Inżynierii Produkcji, Wydział Zarządzania Polutechniki Częstochowskiej), Krzysztof Stadler (prezes Fundacji Qualitas) i dr inż. Marek Roszak (Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Śląskiej). Podczas dokonywania oceny firmy kapituła brała pod uwagę szereg czynników, min. wskaźniki jakościowe, systemy ISO, wewnętrzne systemy kontroli jakości, certyfikaty i atesty, zaangażowanie pracowników w system kontroli jakości, efektywność zarządzania organizacją, klarowność stosowanych procedur, a także rolę i miejsce polityki jakościowej w misji i celach rozwojowych przedsiębiorstwa.

Wręczenie nagród w konkursie odbyło się podczas I Europejskiego Kongresu Jakości, który odbył się 23 marca br. w hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie. Nagrodę w imieniu firmy OPTIMA POLSKA odebrał jej właściciel Paweł Wyszyński. – Zdobyty tytuł to dla nas zaszczyt i odpowiedzialność – przyznaje. –Od początku istnienia przedsiębiorstwa zależało nam na świadczeniu usług i dostarczaniu Klientom produktów o najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że ekologia i jakość to elementy ściśle ze sobą związane. To między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się poddać ocenie dokonywanej przez zewnętrzny podmiot – dodaje Wyszyński.

Organizowany przez Fundację Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych konkurs „Jakość Roku” ma charakter otwarty i jest skierowany do firm zainteresowanych potwierdzeniem jakości ich produktów, usług oraz działań na rzecz ekologii i innowacyjności. Konkurs jako jedyny w Polsce posiada honorowy patronat European Organization For Quality z siedzibą w Brukseli. Za jego stronę merytoryczną odpowiada Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. – jedna z najstarszych tego typu instytucji w Polsce. Patronami medialnymi konkursu są „Dziennik Gazeta Prawna” i tygodnik „Polityka”.