OPTIMA POLSKA montuje kolektory słoneczne u Rolnika Roku 06.07.2014

m_wyszynski_putkowska4 lipca 2014 r. firma OPTIMA POLSKA dokonała montażu kolektorów słonecznych w miejscowości Rotki w gminie Drohiczyn – w gospodarstwie państwa Putkowskich. Przypomnijmy, że pani Grażyna Putkowska zwyciężczynią tegorocznej edycji podlaskiego plebiscytu „Rolnik Roku 2014″, którego organizatorem była „Gazeta Współczesna”. Ufundowany przez OPTIMĘ zestaw solarny był nagrodą specjalną w tym plebiscycie.

Kolektory słoneczne zostały zamontowane na budynku, w którym mieści się należący do rodziny Putkowskich zakład produkcji tradycyjnych serów i wędlin „Dażynka”. – Po wizycie u państwa Putkowskich jestem stuprocentowo pewien, że ufundowana przez nas nagroda trafiła we właściwe ręce – mówi Paweł Wyszyński, właściciel firmy OPTIMA POLSKA. – W „Dażynce” istnieje zapotrzebowanie na dużą ilość ciepłej wody. Do tej pory była ona podgrzewana za pomocą kotła gazowego wykorzystującego gaz propan butan. Zastąpienie go kolektorami słonecznymi przyniesie duże oszczędności – zapewnia Paweł Wyszyński.

Zobacz galerię zdjęć z montażu kolektorów słonecznych w Rotkach.

Państwo Putkowscy przywiązują dużą wagę do tego, by wytwarzane w „Dażynce” wyroby były produkowane bez żadnych dodatków chemicznych. – Miałem okazję spróbować wytwarzanych przez panią Grażynę serów i wędlin. Są znakomite, polecam je każdemu. Cieszę się, że OPTIMA będzie miała swój mały wkład w produkcji tych znakomitych, ekologicznych produktów – mówi Paweł Wyszyński.