Relacja z konferencji FUTURE4BUILD 12.11.2013

m_future4build_stoiskoW dniach 6-7 listopada 2013 r. firma OPTIMA POLSKA wzięła udział w 3. edycji międzynarodowej konferencji i wystawy zrównoważonego rozwoju w budownictwie FUTURE4BUILD. Tematem przewodnim wydarzenia odbywającego się hasłem „Who cares about building green” były strategie zrównoważonego rozwoju dla Polski w perspektywie dyrektyw Unii Europejskiej w latach 2014-2020. W ciągu dwóch dni konferencji odbyło się 28 paneli dyskusyjnych, w których łącznie wzięło udział 114 ekspertów z Polski i ze świata.

Dla firmy OPTIMA POLSKA konferencja FUTURE4BUILD było okazją do zaprezentowania najnowszej oferty, rozmów z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami oraz wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnych branż, także tych niekoniecznie związanych na co dzień z odnawialnymi źródłami energii. – Konferencja i wystawa, w której wzięliśmy udział po raz kolejny uświadomiła mi, jak ważne jest promowanie zrównoważonych inwestycji oraz inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań – mówi Paweł Wyszyński, właściciel firmy OPTIMA POLSKA. – Pomijając aspekt biznesowy tego wydarzenia, padły tu ważne pytania na temat budownictwa energooszczędnego, obniżania poziomu emisji dwutlenku węgla w Polsce czy kwestii partnerstwa publiczno-prywatnego. Cieszę się, że mieliśmy okazję być częścią tak prestiżowego wydarzenia – dodaje.

Jednym z paneli, w którym wzięli udział przedstawiciele OPTIMY, była dyskusja dotycząca wyboru priorytetów w inwestycjach związanych z nowoczesnym budownictwem, możliwościami technicznymi oraz ryzykiem regulacyjnym i technologicznym. W moderowanym przez dr inż. Marcina Gawrońskiego spotkaniu udział wzięli Maciej Kowalski z wydziału Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Gospodarki, Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energetyki Odnawialnej oraz Krzysztof Matoszko z będącej partnerem OPTIMY firmy Schüco International Polska. Podczas dyskusji nie zabrakło trudnych pytań o przyszłość energii odnawialnej w Polsce – rozmawiano o PV, kolektorach słonecznych, pompach ciepła, mikrowiatrakach oraz systemach hybrydowych oraz możliwościach technicznych, ekonomicznych i rynkowych zastosowań OZE w budownictwie. Pełny zapis wideo tego wydarzenia można obejrzeć na naszym Facebooku.