Krzysztof Zagórski Rolnikiem Innowatorem 2016 roku! 27.06.2016

IMG_9648Już po raz dwudziesty trzeci  25-26 czerwca 2016 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych – największe wydarzenie branży rolniczej w Polsce północno – wschodniej. Hodowcy wystawili do konkursu swoje najlepsze zwierzęta, a wystawcy – wśród których była również OPTIMA POLSKA – zaprezentowali bogatą ofertę handlową.

Pierwszego dnia targów podczas uroczystego podsumowania „Gazety Współczesnej” poznaliśmy laureatów plebiscytów: „Rolnikiem Roku 2016” został pan Tomasz Porzeziński, zwycięstwo w kategorii „Młody Rolnik 2016″ przypadło panu Kamilowi Chodnickiemu, zaś tytuł „Nasz Sołtys” otrzymała pani Lucyna Tkaczuk. Laureaci otrzymali puchary oraz wartościowe nagrody. Kapituła złożona z przedstawicieli Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, firmy Optima – partnera plebiscytów i redakcji „Gazety Współczesnej” przyznała także nagrodę specjalną w odrębnej kategorii Rolnik Innowator 2016. Nagroda – pompa ciepła o wartości ponad 12 tys. złotych, ufundowana przez OPTIMĘ POLSKA została przyznana panu Krzysztofowi Zagórskiemu z miejscowości Śliwno zajmującego się uprawą i przetwórstwem warzyw. Stawiając na innowacje zainstalował on w swoim gospodarstwie m.in. wiatrak produkujący energię elektryczną wystarczającą na ogrzanie ciepłej wody, która jest wykorzystywana w przetwórni. Ponadto firma Optima postanowiła przyznać dwa wyróżnienia panom: Szymonowi Chańko ze wsi Konowały i Tomaszowi Porzezińskiemu z miejscowości Porzeziny Mendle, którzy również podkreślili ogromne znaczenie odnawialnych źródeł energii w funkcjonowaniu gospodarstw rolnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W naszym namiocie firmowym na dzieci, które rozwiązały przygotowaną przez nas krzyżówkę o OZE i odczytały hasło czekały miłe upominki. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyły się nasze instalacje odnawialnych źródeł energii oraz car-port, stacja ładowania samochodów elektrycznych, nasz tegoroczny Hit Podlaskich Targów Budownictwa.

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska targowego i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/OPTIMAPOLSKA


IMG_9760IMG_9750IMG_9748IMG_9563IMG_9633IMG_9751IMG_9580IMG_9710IMG_9717IMG_9762