Konferencja nt. energetyki wiatrowej w województwie podlaskim 12.11.2013

m_szansa18 listopada w Auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45D odbędzie się konferencja pt. „Energetyka wiatrowa szansą rozwoju województwa podlaskiego”. Organizatorami wydarzenia są Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka, Fundacja EuroNatur i Północno-Wschodni Klaster Ekoenergetyczny, którego członkiem jest firma OPTIMA POLSKA. Relację na żywo z tego wydarzenia będzie można śledzić na naszym Facebooku.

Celem konferencji jest promocja odnawialnych źródeł energii i podniesienie świadomości przedsiębiorców, władz lokalnych i mieszkańców województwa podlaskiego w zakresie możliwości ich wykorzystania. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane doświadczenia przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych z Niemiec – kraju, który jest jednym z prekursorów i liderów korzystania z odnawialnych źródeł energii w Europie. Podczas prelekcji Lutz Ribbe z Fundacji Euronatur opowie m.in. o niemieckiej gminie Krummhörn, w której zainstalowano 156 turbin wiatrowych i co z tego mają jej mieszkańcy. Przedstawione zostaną również możliwości jakie daje energia wiatrowa oraz omówione zostaną sposoby jej zaadaptowania w województwie podlaskim.

Konferencja „Energetyka wiatrowa szansą rozwoju województwa podlaskiego” to merytoryczne prelekcje i dyskusje z polskimi i niemieckimi specjalistami i ekspertami z dziedziny energetyki wiatrowej na temat współpracy w zakresie wymiany doświadczeń niemieckiej i polskiej energetyki ze źródeł odnawialnych, wskazanie sprawdzonych rozwiązań z rynku niemieckiego oraz przedstawienie aktywnych postaw i działań ukierunkowanych na rozwój energii wiatrowej oraz korzyści z tego płynących dla regionu. Przedsięwzięcie ma stworzyć impuls do rozwoju potencjału energii odnawialnej na bazie wymiany doświadczeń i wiedzy między Polską i Niemcami.

Rejestracja do udziału w konferencji jest bezpłatna i trwa do 14 listopada br. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod adresem www.konferencjaoze.eu.