Kolektory słoneczne w Choroszczy 14.04.2014

DSCN1070(2)W dniu dzisiejszym Zastępca Burmistrza Choroszczy Mirosław Zalewski oraz właściciel firmy OPTIMA POLSKA Paweł Wyszyński podpisali umowę o realizacji zadania:

„Dostawa i montaż kolektorów słonecznych służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej w ramach realizacji zadania dostawy i montażu zestawów płaskich kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych indywidualnych użytkowników i obiektach użyteczności publicznej Gminy Choroszcz w projekcie   pn.: „Odnawialna energia słoneczna sposobem na poprawę czystości powietrza na terenie Gminy Choroszcz”

– Wśród zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego projektów w 2012 r. nasz jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem. Obejmie ono 380 gospodarstw indywidualnych oraz 7 budynków użyteczności publicznej i tym samym przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie. Co jednak najważniejsze, pozwoli zmniejszyć koszty uzyskania ciepłej wody mieszkańcom, jak też odciąży budżet gminy – mówi Zalewski.

– Cieszę się bardzo, że zdobyliśmy tak duże zlecenie. Zależy mi na najwyższej jakości oferowanych produktów i usług, dlatego dołożę wszelkich starań, by realizacja projektu przebiegała zgodnie z założonym planem. Jestem pewien, że zadowoleni klienci przyczynią się do popularyzacji odnawialnych źródeł energii w województwie podlaskim – dodaje Wyszyński.

Wkrótce na naszej stronie uruchomimy serwis ze szczegółowymi informacjami dla beneficjentów indywidualnych tego projektu. Zapraszamy!