VI Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej w Toruniu – relacja na żywo 13.05.2013

vi_forum_przemysłu_energetyki_słonecznejNa naszym Facebooku i Twitterze trwa relacja na żywo z VI Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej w Toruniu.

Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów – tu fejsujemy, a tu ćwierkamy. Publikujemy również skróconą relację z tego wydarzenia.

Podczas toruńskiej konferencji Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, zaprezentował drogową mapę mikroinstalacji OZE w Polsce i krajowy plan działań w odniesieniu do projektu wspomnianej ustawy. Instytut przeprowadził też badania dotyczące stanowiska Polaków wobec małych instalacji. Jego wyniki są obiecujące – okazuje się, że ludzie chcą inwestować w tego rodzaju technologie. Potrzebny jest jednak krajowy plan działania, którym miałaby być właśnie ustawa o odnawialnych źródłach energii. Konieczne byłoby też zwolnienie osób, które posiadałyby instalację z konieczności prowadzenia działalności gospodarczej. W planach jest również wprowadzenie dla nich długofalowego wsparcia oraz zwolnienie ich z obowiązku posiadania koncesji. Już teraz wiadomo bowiem, że rząd będzie wspierał nie duże inwestycje, lecz przede wszystkim małe instalacje.